Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą każdego człowieka. Choć może nam się wydawać, że nikt nie pokusi się na nasze rzeczy, to pamiętaj – w ten sposób myślała każda ofiara włamania. Konsekwencje włamania mogą być bardzo poważne! Dobrze dobrany system alarmowy sprawi, że poczujesz głęboki spokój i pozbędziesz się zbędnego stresu.

System alarmowy ma swoje plusy jak i minusy. Jedną z największych i oczywistych zalet jest zmniejszenie ryzyka włamania się aż o 95%! W dobie dzisiejszej technologii i montowanych systemów alarmowych wraz z profesjonalnym monitoringiem mamy możliwość całkowitej kontroli systemu i sterowanie nim za pomocą naszego smartfona. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spokojnie wyjechać na wakacje mając stały podgląd na to, co dzieje się w naszym domu. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia – pożaru, zalania czy nieszczelnej instalacji gazowej odpowiednie służby natychmiastowo zostaną powiadomione. Ponadto, w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić czy np. żelazko zostało wyłączone czy brama garażowa zamknięta.

Kolejną, dość istotną zaletą jest obniżenie kosztów ubezpieczenia aż o 40%, co sprawia, że inwestycja w system alarmowy może nam się zwrócić w kilka lat!

Co jeszcze sprawa, że warto przemyśleć zainteresować się tym tematem?

  • Zabezpieczenie domu przed włamaniem, napadem, pożarem, nieszczelnością instalacji gazowej, tleniem węgla oraz innymi niebezpiecznymi czynnikami
  • Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa o komfortu przebywania we własnym domu
  • Łatwość obsługi i użytkowania
  • Możliwość dostosowania do Twoich indywidualnych potrzeb
  • Możliwość łatwego sterowania systemem także na odległość
  • Szybka reakcja odpowiednich służb na wystąpienie niebezpiecznych sytuacji

System alarmowy nie jest bez wad. Przy kupowaniu oddzielnie poszczególnych elementów systemu, może wystąpić wzajemna niekompatybilność i związany z nią brak współpracy poszczególnych podsystemów, a wszystkie modyfikacje mogą nie być proste do zrobienia tego samemu. Warto więc zatrudnić w tym celu specjalistów, którzy poza wyborem i montażem sprzętu, zajmą się późniejszą obsługą całego systemu.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą montażu systemów alarmowych, monitoringu czy smart home.